Ziraat Bankası Sanat Koleksiyonu Dijital Sergisi Işık Ve Renk

Dijital teknolojiyle modern sanatların görkemli buluşmasını sunan, Türkiye’nin en büyük gezici dijital sergisi Işık ve Renk kısa sürede binlerce kişiyi ağırladı. Üç bine yakın sanat eseri arasından yapılan seçki, bu sergide ilk kez klasik yöntemler dışında izlenirken, görsel bir şölen ortaya koyan dijital uygulamalarla zenginleşti. Plastik sanatların ülkemizdeki kilometre taşları olan birçok usta ve başyapıt niteliğindeki eserleri, bu sergi için özel olarak tasarlanan 2.500 metrekarelik dev komplekste yenilikçi izleme olanaklarıyla buluştu. Yüksek teknolojiyle dijitalleştirilmiş dev boyuttaki yapıtlar ve özel tasarlanmış toplam bin metrekarelik ekranlardan yansıyan görüntüler ile büyüleyici bir atmosfer yarattı.

Kubbe, Dijital Galeri ve Sanat Galerisi olmak üzere 3 ana bölümden oluşan sergi, izleyiciler için yepyeni bir deneyim vaat etti. İnteraktif bir arşiv alanı ile artırılmış gerçeklik alanı da bulunan Ziraat Bankası Işık ve Renk sergisinin açılışında besteci ve piyanist Anjelika Akbar performans sergiledi. Aynı zamanda Kubbe alanının içinde gösterilen filmde Akbar’ın özgün bestesi yer aldı.

 

 

İstanbul Gençlik Festivali 2-6 Mayıs 2018

Türk Telekom ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali; 15-30 yaş arası gençleri bir araya getirdi. Festival bu yıl 520.000 tekil ziyaretçi olmak üzere toplamda 750.000 ziyaretçi ile buluştu.

Gençlerle Türkiye’nin en sevilen markaları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, üniversitelerin yanında kültür sanat etkinlikleri, robotik atölyeler, spor aktiviteleri, söyleşiler ve konser etkinliklerini bir araya getiren İGF, Türkiye’nin deneyim odaklı en büyük gençlik festivali olmayı başardı.

Galata Kulesi Mapping

İstanbul Gençlik Festivali kapsamında, İstanbul’u simgeleyen bir noktada genç nüfusun ilgisini çekecek bir yöntemle festivalin duyurusunun yapılması adına Galata Kulesi’nin dış cephesine video mapping çalışması gerçekleştirildi. İGF’ye özgü sembollerle hazırlanan film 10 gün boyunca her akşam 20:30 – 23:30 arası gösterildi. Bu çalışma ile İstanbul’da birçok noktadan görünürlük elde edildi, sosyal medyada, ulusal ve uluslararası basında yer aldı.

Flash Mob

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu ile birlikte Galata’da flash mob etkinliği gerçekleştirildi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın etkileyici performansı ve önderliğinde gerçekleşen etkinlikte Puccini Turandot Operası’ndan Nessun Dorma seslendirildi. 55 kişilik orkestra ve koronun keyifli performansı izleyenleri hem şaşırttı hem de keyiflendirdi. Performans çevredeki izleyicilerden ve turistlerden büyük alkış aldı.

Etnospor Kültür Festivali 9-13 Mayıs 2018

Etnospor, spor dallarının giderek kurumsallaştığı, sportif başarının bir gösterge olduğu çağımızda yüzyıllardır çeşitli kültürler tarafından icra edilen birbirinden zengin oyunlar / sporlar için yapılan genel bir tanımdır.

Etnospor bu geleneklerin unutulmaması, yeniden üretilmesi ve tekrar Dünya sahnesine çıkarılması amacıyla pek çok yerel kimliği içinde barındırmaktadır.
Milletlere mâl olmuş geleneksel oyunların yeniden canlanması, bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması için uluslararası düzeyde faaliyetlerde bulunan konfederasyon, binlerce yıldır kuşaktan kuşağa aktarılan ata sporlarını profesyonel bir bakış açısı ile icra etmeyi ve sürdürülebilirlik kazandırmayı hedeflemektedir.

Diyarbakır Gençlik Festivali 18-21 Ekim 2018

İstanbul Gençlik Festivali ardından festival coşkusunu tüm Türkiye’ye taşımak adına yeniliğin, aydınlanmanın ve kültürün merkezi Diyarbakır’da, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıkların destekleri ile 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Kent Meydanı’nda Diyarbakır Gençlik Festivali’ni degerçekleştirdik.

Festival kapsamında 20 Ekim 2018 tarihinde Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda Sayın Cumhurbaşkanımız’ın katılımı ile Bakanlar ve sporcuların dahil olduğu Şöhretler Maçı gerçekleştirildi.

Bistalks 2-6 Mayıs 2018

Borsa İstanbul sponsorluğunda gerçekleşen, bir bilgi ve kariyer platformu olmayı amaçlayan BistTalks konuşma sahnesi, farklı alanlarda deneyim sahibi konuşmacılarla gençleri bir araya getirdi. Ekonomi, spor, e-spor, pazarlama, iletişim gibi farklı alanlarda konuşan kanaat önderleri, ilham dolu deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Akmerkez Çocuk Festivali 20-21 Nisan 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Akmerkez ev sahipliğinde rengarenk bir çocuk festivali gerçekleştirildi. Eğlence, müzik, sanat, sağlıklı beslenme ve birbirinden farklı eğitici, öğretici atölyelerin bulunduğu festivalde hem çocuklar hem de anne ve babalar doyasıya eğlendi.

1071 Malazgirt Anma Töreni

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü törenleri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ahlat ve Malazgirt’te gerçekleşti. 2018 yılı içerisinde yüzbinlerce ziyaretçi alan organizasyon yazılı basın, dijital ve TV olmak üzere 207 milyon erişim aldı.

OFİS

Halaskargazi Mahallesi, Zafer Sokağı 12/A,
34360 Şişli/İstanbul

bilgi@teke.com.tr

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram

Youtube

© 2019 Teke Organizasyon Reklamcılık | Her hakkı saklıdır.